Informace o případném zrušení kurzů z důvodu pandemie naleznete ZDE

Často kladené dotazy ohledně plateb a současné situace

Často se nás v současné situaci ptáte na několik otázek ohledně plateb za kurzy. Zde jsme Vám sepsali odpovědi na ty nejčastější dotazy:

1) Co když bude dítě nemocné a nebude moci na tábor odjet?

Pro tento případ je v každé přihlášce obsaženo pojištění storna pobytu. Pojištění je sjednáno u pojišťovny PVZP a pokrývá 80 % z celkové částky. Pokud nebude moci účastník na kurz přijet z důvodu nemoci či úrazu, je potřeba vše včas oznámit hlavnímu vedoucímu nebo vedení Ambrozie (nejpozději v den, kdy má účastník nastupovat na kurz).

2) Co když vláda rozhodne, že se v létě tábory nebudou moci konat? 

Pokud by se stalo, že vláda vyhlásí opatření, která nebudeme schopni dodržet, vystavíme Vám na částku, kterou jste za Ambroziádu zaplatili, voucher. O své peníze tedy nepřijdete, ale budete je u nás mít uložené a budete je moci uplatnit na jakoukoliv následující akci, včetně léta 2022. 

Pokud to bude v našich silách, Letní Ambroziády určitě proběhnou. Již nyní sedí děti rok doma u počítače na on-line výuce a nesmí se věnovat tomu, co je baví, ani se vídat s kamarády. Proto chceme Ambroziády uspořádat i za cenu toho, že se budeme třeba muset přizpůsobit případným opatřením. Pokud by tomu tak bylo, vše bychom Vám dali včas vědět emailem. 

3) Co když se budeme bát dítě na tábor pustit, i když konání táborů bude povoleno? 

V tomto případě bohužel situaci nepokrývá pojištění obsažené v přihlášce. Rozumíme tomu, že ne každý bude chtít své dítě na tábor pustit. V tom případě však bohužel nejsme schopni vracet uhrazenou částku, ani ji přesouvat na další námi pořádané akce. 

4) Proč uhrazené částky nevracíte, když ostatní pořadatelé táborů to dělají?

Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, nesmíme generovat žádné zisky. Ze zaplacených částek za kurzy se tak platí již dopředu veškeré zálohy na pronájmy škol, stravu a na lektory (v případě Chorvatska i za dopravu). Naše celoroční činnost je také placena z částek za kurzy. Proto pokud by vláda letní kurzy zrušila a my jsme všechny částky vraceli, museli bychom naši činnost ihned ukončit. Oproti jiným organizacím, pořádajícím tábory, je u nás rozdíl v tom, že fungujeme celoročně, a proto už nyní je naše práce v existenční krizi. Zrušily se nám podzimní, vánoční i jarní kurzy. K tomu bohužel nedosáhneme ani na vládní kompenzace, protože ty nejsou určeny pro neziskové organizace. 

 

Víme, že současná situace není jednoduchá pro nikoho. Velmi děkujeme za pochopení výše uvedených informací a doufáme, že se brzy potkáme na závěrečných programech Letních Ambroziád a svět bude zase o něco veselejší.   

Tým Ambrozia